KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 12599398
*
nr 1259 9398
Lennart Segerstråle
(1892-1975), Finland
Akvarell, Lennart Segerstråle (1892-1975), Finland, vid sängen. Signerad, daterad 1946,44x63
Lennart Segerstråle, född 1892, död 1975, finlandssvensk målare och grafiker.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 juni 2019
kl 20:17:43
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/5 01:35:18
1
300 kr
2/6 21:27:10
2
350 kr
3/6 01:21:01
1
400 kr
3/6 14:15:38
2
500 kr
3/6 14:45:03
1
500 kr
3/6 14:45:03
2
500 kr (Budbetjänt)
3/6 20:12:44
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Lennart Segerstråle
Lennart Segerstråle, född 1892, död 1975, finlandssvensk målare och grafiker.
Läs mer om Lennart SegerstrÃ¥le
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller europa europeisk finland lennart segerstråle norden nordeuropa nordisk vattenfärg vid sängen
-
7238 Akvarell
Björn Blomberg (1925-2003), "Snöbyar, Torneträsk"...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:20
-
7117 Akvarell
Carl Anton (f. 1933), Sverige. Gamla Stan. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:36
-
7118 Akvarell
Carl Anton (f. 1933), Sverige. Kustbild. Signerad...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:23
-
7019 Akvarell
Elis Aidanpää, fjällmotiv. Signerad, daterad 64, a..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:56
-
7124 Akvarell
födelsedagstavla, 1800-tal, björkram, 32x38 cm, yt..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:24
-
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:06
*
Lennart Segerstråle
Lennart Segerstråle, född 1892, död 1975, finlandssvensk målare och grafiker.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Lennart SegerstrÃ¥le
nr 1259 9398
Lennart Segerstråle
(1892-1975), Finland
Akvarell, Lennart Segerstråle (1892-1975), Finland, vid sängen. Signerad, daterad 1946,44x63
Lennart Segerstråle, född 1892, död 1975, finlandssvensk målare och grafiker.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 700 kr |
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 3 juni 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
30/5 01:35:18 | 1 | 300 kr |
2/6 21:27:10 | 2 | 350 kr |
3/6 01:21:01 | 1 | 400 kr |
3/6 14:15:38 | 2 | 500 kr |
3/6 14:45:03 | 1 | 500 kr |
3/6 14:45:03 | 2 | 500 kr (Budbetjänt) |
3/6 20:12:44 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Lennart Segerstråle
Lennart SegerstrÃ¥le, född 1892, död 1975, finlandssvensk mÃ¥lare och grafiker.Läs mer om Lennart SegerstrÃ¥le
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller europa europeisk finland lennart segerstråle norden nordeuropa nordisk vattenfärg vid sängen
-
7238 Akvarell
Björn Blomberg (1925-2003), "Snöbyar, Torneträsk"...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:20 -
7117 Akvarell
Carl Anton (f. 1933), Sverige. Gamla Stan. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:36 -
7118 Akvarell
Carl Anton (f. 1933), Sverige. Kustbild. Signerad...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:23
-
7019 Akvarell
Elis Aidanpää, fjällmotiv. Signerad, daterad 64, a..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:56 -
7124 Akvarell
födelsedagstavla, 1800-tal, björkram, 32x38 cm, yt..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:24 -
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:06